Müzik

Coldplay – Ink

26 Kasım 2014

ink1İngiliz alternatif rock grubu olan Coldplay’in altıncı albümü Ghost Stories’i, daha bütün parçaları satışa sunulmadan Preorder olarak iTunes’tan satın almıştım. Şarkıların animasyon şeklindeki sunumu, Coldplay’in albüm üzerinde ne kadar çok çalışıldığını gösteriyordu. Parçalar teker teker iTunes’ta yayınlandıkça otomatik olarak iPhone’uma iniyor ve gün içerisinde defalarca dinleyebiliyordum.

Albüm büyük bir titizlikle hazırlanmış. Yani paranıza kıyıp almak isteyebilceğiniz türden bir albüm. En azından ben öyle düşünüyorum. Parçaların video klipleri de son derece başarılı. Hayranlarını her klipte şaşırtmayı başaran grubun son müzik klibi Ink adlı parça için hazırlanmış.

Daha bir saat önce paylaşılan Ink klibinin farklı bir özelliği var. İnteraktif olarak hazılanmış klipte bir adam (sanırım Coldplay’in solisti Chris Martin’i simgeliyor) sevdiği kadını (Chris’in eski sevgilisi Jennifer Lawrence) bulabilmek için onun peşinden gidiyor. Yolu bulabilmek için de sizden yardım istiyor. Video içerisinde adamın kullanacağı aleti, gideceği yolu, onu kurtaracak olan hayvanı ve diğer şeyleri sizin seçmeniz gerekiyor. Böylece (birbirinden çok farklı olmasa da) farklı yollara sapıyor, farklı sonlar görüyorsunuz. Klipte matematiksel olarak 300’den fazla olasılık bulunuyor.

Ink’in interakif videosunu izleyebilmek için buraya tıklamanız yeterli.

Klip, Los Angeles’lı bir ajans olan Blind ve bir dijital medya ajansı olan Interlude‘nin işbirliği ile oluşturulmuş. Videoyu mobil olarak izlemek isteyenlerin Interlude’nin mobil mağazalarda yayınladığı uygulamayı indirmesi gerek.

İlgili Diğer Yazılar

Yorum Yok

Cevap Yaz