Kişisel

Humans of New York Yorumları

6 Nisan 2015

Humans of New York isimli bir Facebook sayfası var. Burada New York’ta yaşanan ilginç olaylar, garip görünümlü insanlar, ilham verici tecrübeler ve bazen de şehrin sıkıntıları anlatılıyor. İki gün önce paylaşılan bir fotoğraf dikkatimi çekti.

10370810_679371728803597_4826464301410383872_nPaylaşımdan sonra sayfanın yöneticisi, fotoğrafın yanlışlıkla telefonu üzerinden tekrar sayfa kapağı olarak etkinleştirdiğini, eski haline getirdiğini belirtmişti. Daha sonra sayfaya şöyle tekrar bir inceledim. 4 Nisan’da paylaşılan bir gönderiye gözüm çarptı.

11013620_936715633069204_5474626094788728305_nSayfada paylaşılan fotoğraflardaki insanların her birinin farklı bir hikayesi var. Yukarıda gördüğümüz gencin hikayesi de ismiyle yaşadığı sorunları anlatıyor.

“Sometimes I hate my name because it always draws attention to me, and I’m not a very social person. My family moved this year from Pennsylvania. I was so scared the first day of school that someone would notice me. I wouldn’t even adjust my seat because I thought it would make a noise. One time I really had to cough, but I held it in. When the teacher started calling attendance, I got really nervous, because every time people learn my name is Beyoncé, somebody starts singing ‘Single Ladies.’ And some did, of course. But the second day of school wasn’t too bad. Because everyone knew my name.”

“Dikkati üzerime çektiği için bazen ismimden nefret ediyorum ve özel biri de değilim. Ailem bu yıl Pensilvanya’ya taşındı. Okulun ilk gününde çok korkmuştum biri beni farkeder diye. Bir kez çok şiddetli öksürüyordum fakat kendimi tuttum. Öğretmen yoklamayı alırken çok tedirgindim. Çünkü ismimin Beyonce olduğunu öğrendiklerinde, içlerinden biri Single Ladies şarkısını söylemeye başlar. Tabi biri söyledi. Fakat okulun ikinci günü o kadar kötü değildi. Çünkü herkes ismimi biliyordu.”

Bu paylaşımdan sonra gelen yorumlar, şu ana kadar gördüğüm en iyi yorumlardı. İsminin dünyaca ünlü insanların ismiyle aynı olan birkaç kişi aynı dertten muzdarip olduğunu belirtince, aynı duruma sahip başka insanlar da yorum yapmaya başladı. Bunların bazıları:

Facebook YorumlarıAkla gelen ilk soru, Facebook ayarlarından isimlerini bir ünlünün ismiyle aynı yapıp yapmadıkları. Eğer böylese durum pek de orijinal sayılmaz. Fakat burada paylaşım yapanların isimleri gerçek hayatta da aynıysa işte o zaman bu paylaşımı yılın en iyi internet paylaşımı, yorumları da en iyi yorumlar olarak seçebiliriz 😀

İlgili Diğer Yazılar

Yorum Yok

Cevap Yaz