Kişisel, Sanat

One Pic Everyday

12 Aralık 2014

SONY DSCSizin de bildiğiniz gibi bir yıl boyunca Polonya’da kaldım. Eğlenceli geçen bir yıl boyunca, başta oda arkadaşım Rafa (Rafael) olmak üzere, bir çok yabancı arkadaşım edindim. Rafa ile yaklaşık 5-6 ayımı aynı odada geçirdim, çok eğlenceli bir İspanyol kendisi. Rafa’yla ilgili en çok özlediğim şey, başından geçen olayları sanki hala yaşıyormuş gibi anlatmasıydı. Anlattığı olaylar hala aklımda 🙂 Rafa’nın İspanyol ve Fransız arkadaşları da en az onun kadar deli dolu, eğlenceli ve komiklerdi. Ek olarak COOOL insanlar olduğunu söyleyebilirim.

Rafa’nın arkadaşlarından biri de Lucia’ydı (Lucia Aguirre Gomez). Çok fazla konuşamıyorduk fakat iyi bir tarzının olduğunu ve iyi bir fotoğrafçı olduğunu biliyordum. 7-8 arkadaş ülke ülke gezerken çektiği fotoğraflardan bunu net bir şekilde siz de görebilirdiniz. O günden bu güne kadar çekmiş olduğu bir çok fotoğrafı daha bu yıl farkına vardığım blogunda paylaşıyormuş.

Lucia normalde Malaga (İspanya)’da yaşıyor fakat uzun zamandır Brezilya’nın güneyinde bulunan Florianopolis şehrinde kalıyor. Brezilya’da kaldığı süre boyunca çektiği fotoğraflar da en az öncekiler kadar başarılı. Arkadaşlarıyla birlikte bulunduğu bölgede epey bir yer gezmiş ve gezdiği yerlerde gözüne çarpan kareleri fotoğraf makinesiyle ölümsüzleştirmiş. Blogunun isminden de anlaşıldığı gibi her gün çektiği bu fotoğraflardan bir tanesini paylaşıyor (benim #denizdebulduklarım albümünü paylaştığım gibi). Fotoğrafları sizin de görmenizi istediğim için Lucia’nın blogunu burada sizlerle paylaşıyorum. Umarım beğenirsiniz. Burada yapacağınız yorumları kendisine ileteceğimden emin olabilirsiniz.

SONY DSCAs you know, I lived a year in Poland. Durind the whole enjoyable year, I had so many friends came from various countries, especially Rafa. I shared my room with Rafa approximately 5-6 months, he is really funny Spanish guy as others. The thing i missed about Rafa is the way he was talking about his experiences. When he talked about his experiences, i felt it was happened to me, so real! 🙂 His group friends are so lively – funny as him. In addition, they are COOOL.

Lucia (Lucia Aguirre Gomez) is one of Rafa’s friends. We didn’t talk much but i knew she has great style and photoability. Even you can get it by checking photos she took during the travel she and her 7-8 friends went. She has been sharing the photos she took from that day to this, on her blog which i noticed recently.

Normally, Lucia lives in Malaga (Spain) but she’s been stayin’ in Florianopolis which is located in the south of Brazil, for a long time. During these days, she took so many fascinating photos as she did before. She toured around the city with her friends and took photos of the landscapes, beaches, folk and animals which are caught her eye. As it is understood by the blog name, she shares one of the photos she took before, just like i do with #denizdebulduklarım (#theThingsIFoundOnTheBeach). I wanna share Lucia’s blog here for you. I hope you like it. I’ll surely convey your comments to her.

SONY DSC

İlgili Diğer Yazılar

2 Yorum

  • Reply Sencer 12 Aralık 2014 at 16:51

    Sık sık takip ettiğim BBC Travel daki keşfedilmemiş doğa fotografları gibi… Yalnız sorun şu ki fotografı çeken biz olamadık henüz malum fakir öğrenci bütçesi.. Gelecek fotograflarını sabırsızlıkla bekliyorum.

  • Reply Buket 17 Aralık 2014 at 11:21

    Lucia’nın bakış açısına tek kelimeyle bayıldım. Çok profesyonel ve etkileyici kareler var. Keşke ben de böyle fotoğraf çekebilsem

  • Cevap Yaz