Filmler & Diziler

Silicon Valley Dizisi

28 Mart 2015

SiliconValleyPoster2Bilindiği üzere Silikon Vadisi, en büyük yazılım ve teknoloji firmalarının vaktinde tohumunu attığı ve bugünkü haline geldiği bir yer. Havasından mıdır suyundan mıdır pek bilinmez ama ortada şöyle kuşkusuz bir gerçek var: Dünyanın en inek yazılımcıları burada.

Teknolojiyle az çok yakından ilgilisi olan insanlar bu vadideki yaşamı az çok merak etmiştir. Nerd’lerin günlük hayatlarında neler yaptığını, nasıl küçük bir şirket kurup dev haline getirdiğini merak ederiz. İnsanlardaki bu merakı kullanmaya çalışan HBO, Silicon Valley adında bir dizi yayınlıyor. (HBO aldığı saçma dizi kararlarıyla bilinir)

Richard Hendriks, utangaç, Hooli adında büyük bir internet şirketinde çalışan bir yazılımcıdır. Kendisi kuluçka (Silikon Valisi’ndeki girişimcilerin bir arada yaşadıkları ev, konut) dedikleri yerde, Pied Piper adında bir müzik uygulaması üzerinde çalışmaktadır. Richard, geliştirmekte olduğu müzik yazılımını, iş yerinde kendisiyle alay eden iki arkadaşına gösterir. İlk önce pek umursamazlar fakat daha sonra yazılımın eşi benzeri olmayan bir algoritmaya sahip olduğunu görürler. Bu durum farklı iki yatırımcının yardımcıları tarafından farkedilir ve patronlarına konuyu anlatırlar. İki büyük milyarder Richard’ın tasarladığı algoritmayı satın almak için birbirleriyle yarışırlar ve Richard bunlardan bir tanesini zor da olsa seçer. Hikaye bundan sonra başlar.

Daha birinci sezonun üçüncü bölümündeyim. İleriki bölümleri sıkılmadan izleyeceğimi düşünüyorum, tabi eğer HBO ani bir karar verip diziyi ortadan kaldırmazsa.

İlgili Diğer Yazılar

Yorum Yok

Cevap Yaz